Dlaczego warto powierzyć księgowość firmie zewnętrznej?

Przedsiębiorcy, którzy nie są biegli w przepisach podatkowych lub nie mają na to czasu, najczęściej zatrudniają jakąś osobę mającą zająć się prowadzaniem spraw księgowych lub wybierają usługi biura rachunkowego. Dlaczego warto wybrać usługi biura rachunkowego?

Prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych to jeden z tych ważnych elementów, które decydują o sprawnym funkcjonowaniu Twojego przedsiębiorstwa. Jest to ważna sprawa zarówno dla jednoosobowych firm, jak i dużych korporacji. Osoby, które otwierają swoją firmę, muszą podjąć ważną decyzję, czy chcą to robić  samodzielnie, czy zlecić to firmie zewnętrznej takiej jak my. Co zyskasz wybierając usługi naszego biura rachunkowego?

  • Bezpieczeństwo – Wiedza i wieloletnie doświadczenie naszych pracowników biura rachunkowego Rachmistrz Bydgoszcz to gwarancja profesjonalizmu i rzetelnej prowadzonej księgowości. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie wykształcenie, a nasze biuro posiada certyfikaty Ministerstwa Finansów oraz ubezpieczenie OC działające w razie ewentualnych popełnionych błędów. Styczność z firmami działającymi w różnych branżach ułatwia nam przystosowanie się do prowadzenia księgowości w dowolnej firmie i daje nam aktualizowaną na bieżąco wiedzę dotyczącą przepisów podatkowych.
  • Czas – Podatnik zlecający prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej zyskuję więcej czasu na inne działania związane ze swoim przedsiębiorstwem. Nie tylko dbamy o Twoją dokumentację, ale również możemy Cię reprezentować przed urzędami.
  • Oszczędność pieniędzy – stworzenie stanowiska w Twojej firmie księgowego bywa kosztowne nie tylko ze względu na wynagrodzenie, ale również zakupy odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Korzystanie z usług biura rachunkowego jest bardziej oszczędne szczególnie dla małych firm